cywiński okulistyka logo
wyślij: rejestracja@solcho.pl
zadzwoń: 516 896 929

WSZCZEPY FAKIJNE


Wszczep fakijny – alternatywa dająca szansę na trwałą a zarazem odwracalną korekcję praktycznie wszystkich wad wzroku.

Wszczep fakijny – wprowadzenie dodatkowej soczewki do wnętrza oka przy zachowaniu soczewki własnej. Soczewka wprowadzona jest do komory przedniej oka i umiejscowiona przed soczewką własną, bezpośrednio za tęczówką.

okoFakijne

Dzięki takiemu ułożeniu w oku praktycznie jest niewidoczna, nawet w trakcie badania okulistycznego.W naszym Ośrodku wszczepiamy soczewki firmy Staar (http://staar.com/products/) 

Zastosowanie produktów firmy Staar pozwala wykonać zabieg, w trakcie którego ryzyko uszkodzenia tkanek jest o wiele mniejsze w porównaniu ze wszczepami soczewek firm konkurencyjnych. Już samo cięcie rogówkowe, przez które wprowadza się soczewkę Staar do wnętrza oka jest o 2 mm mniejsze, pozostawiając przez to konkurencję daleko w tyle.

Materiał, z którego wykonuje się soczewki firmy Staar jest połączeniem kolagenu oraz specjalnie dobranego polimeru zwanego Collamerem. Dzięki Collamerowi soczewka jest „obojętna“ dla oka. Oznacza to, iż ryzyko wystąpienia zapalenia związanego z obecnością soczewki Staar we wnętrzu oka jest minimalne. Soczewka jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów ze stwierdzoną cukrzycą a nawet przewlekłymi, nawrotowymi stanami zapalnymi błony naczyniowej. Dodatkowo, delikatna oraz bardzo elastyczna struktura soczewki pozwala na jej łatwe wszczepienie oraz usunięcie z oka, gdy zajdzie taka potrzeba.

Wszczep fakijny jest zabiegiem odwracalnym. Soczewkę w każdej chwili można usunąć.

Najlepszymi kandydatami do wszczepu soczewki fakijnej są osoby, które mają zachowaną akomodację, czyli zdolność do dobrego widzenia zarówno do chodzenia oraz do czytania tylko w jednej korekcji. Dodatkowo:

  • nie tolerują okularów
  • nie lubią soczewek kontaktowych
  • nie kwalifikują się do zabiegu laserowej korekcji wady
  • nie mogą stosować żadnej korekcji wady z uwagi na wykonywany zawód: górnicy, strażacy, policjanci, sportowcy itp.

Najlepszym przykładem osoby, która poddała się korekcji wady z użyciem soczewki Staar jest David Beckham.

Wszczep soczewki Staar koryguje praktycznie wszystkie wady wzroku: nadwzroczności oraz krótkowzroczności w zakresie wady od +10,0 Dsph do -18,0 Dsph.

Wszczep soczewki koryguje także wadę astygmatyzmu do wartości 6,0 Dcyl

Nie każdy pacjent kwalifikuje się do wszczepu fakijnego. Wykonanie badań kwalifikacyjnych pozwala w trakcie jednej wizyty na uzyskanie takiej informacji.