cywiński okulistyka logo
wyślij: rejestracja@solcho.pl
zadzwoń: 516 896 929

NASZ ZESPÓŁ


Nasi lekarze okuliści i optometryści:

dr n. med. Adam Cywiński

Specjalista chorób oczu. Niekwestionowany autorytet z zakresu diagnozowania oraz leczenia- w szczególności chirurgicznego schorzeń siatkówki. W ostatnich latach wprowadził także światowe standardy w diagnostyce przedoperacyjnej oraz chirurgii soczewki, praktycznie nie stosowane w Polsce. Były kierownik oddziału leczenia schorzeń siatkówki w ośrodku referencyjnym. W 2003 r. obronił rozprawę doktorską „ Witrektomia tylna z endotamponadą oraz usunięciem błony granicznej wewnętrznej u pacjentów z IV stadium otworu w plamce”. Czynny wykładowca akademicki, wielokrotny prelegent kongresów okulistycznych oraz autor wielu publikacji w czasopismach branżowych. Specjalista który nie boi się wdrażać innowacyjnych rozwiązań w chirurgii oka. Założyciel oraz kierownik Śląskiego Centrum Leczenia Oczu.

dr n.med. Łukasz Bednarski

Specjalista chorób oczu. Ordynator oddziału okulistycznego. Wyspecjalizował się w szczególności w leczeniu jaskry- również chirurgicznym. W 1998 r. ukończył Wojskową Akademię Medyczną, a w 2007 r. obronił pracę doktorską „ Ocena leczenia jaskry otwartego kąta metodą trabekuloplastyki pneumatycznej”. Jest także cenionym specjalistą w zakresie chirurgicznego leczenia schorzeń siatkówki oraz zaćmy.

dr n. med. Katarzyna Lewicka

Specjalista chorób oczu. Jedna z trzech neurookulistek w Polsce. Wyspecjalizowała się w leczeniu i diagnostyce skrajnie ciężkich przypadków neurookulistycznych u dzieci. W 2007 r. obroniła doktorat. W tej chwili "pęd" do wiedzy zawiódł ją do rozpoczęcia studiów z zakresu psychologii co ściśle wiąże się z rozwiązywaniem problemów neurologicznych jej małych pacjentów. Specjalista w diagnozowaniu i leczeniu zespołu suchego oka a także doborze pomocy dla słabowidzących oraz soczewek kontaktowych miękkich

dr n. med. Magdalena Foit 

Specjalista chorób oczu. Wyspecjalizowała się w diagnostyce oraz leczeniu oczu u dzieci. Członek PTO. Doskonalenie zawodowe pchnęło ją również do zdobycia wiedzy ortoptystycznej co jest rzadkością wśród okulistów. Pozwala to na lepsze rozwiązywanie problemów wzrokowych szczególnie u pacjentów z ambliopią. Czynny wykładowca akademicki. Biegła sądowa.

dr n. med. Ewa Lange 

Specjalista chorób oczu. Jedna z najbardziej doświadczonych mikrochirurgów w Polsce (wykonała ponad 25 tys. zabiegów). Wyspecjalizowała się w chirurgii rogówki. Doświadczenie zdobywała w szpitalu referencyjnym w którym był trzeci na świecie gabinet chirurgii refrakcyjnej. Jest członkiem PTO i ESCRS. Jej pasją jest też medycyna estetyczna z której również ma specjalizację. Biegła sądowa 

dr n.med. Daniela Ferda Lewińska

Specjalista chorób oczu. Jej główną dziedziną zainteresowania w okulistyce jest problematyka siatkówki. Chirurg witreoretinalna, ale problematyka chirurgii zaćmy oraz zakładania plomb twardówkowych przy lokalnych odwarstwieniach siatkówki również nie jest jej obca. Z tutejszym Ośrodkiem współpracuje już od 10 lat. W 2014 r. obroniła doktora „ Ocena wyników leczenia pierwotnego otworopochodnego odwarstwienia siatkówki z zastosowaniem wszczepów segmentowych w oczach fakijnych”. Jej promotorem pomocniczym był Dr Adam Cywiński.

dr n. med. Patrycja Wycisło Gawron

 Specjalista chorób oczu. Diagnosta w zakresie schorzeń siatkówki oraz odcinka przedniego oka Specjalista najwyższej klasy w diagnostyce elektrofizjologicznej schorzeń siatkówki oraz nerwu wzrokowego  (ERG, VEP)

dr med. Mariusz Ciszewski

 Specjalista chorób oczu. Jako jeden z nielicznych lekarzy okulistów doprowadził do perfekcji warsztat badań UBM- ultrasonograficzna metoda wykrywania oraz diagnostyki polipów, cyst oraz guzów wewnątrzgałkowych. Ma również ogromną wiedzę z zakresu leczenia chorób siatkówki w tym terapii AntyVEGF.

dr med. Anna Furmańczuk

Specjalista chorób oczu. Guru w zakresie diagnozowania i leczenia chirurgicznego zeza, opadnięcia powiek, zdiagnozowanego u dzieci i dorosłych.

 

 

Optometryści

 

mgr Marcin Kurczyński

menadżer optyka, optometrysta, członek Brytyjskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych (BCLA)

dr inż. Marcin Gacek

optometrysta kliniczny, wykładowca na wydziale optometrii oraz pracownik Politechniki Częstochowskiej

mgr inż. Małgorzata Świgoń

optometrysta, optyk, zainteresowania: optometria kliniczna

mgr Sandra Penter

optometrysta, optyk, ortoptysta, specjalista w leczeniu zaburzeń widzenia obuocznego oraz niedowidzenia u dzieci i dorosłych

mgr Paulina Bazgier

mgr inż optometrii oraz fizyki medycznej, ortoptysta, zainteresowania: optometria kliniczna

mgr Agata Kulczyńska

optometrysta, ortoptysta, 

mgr Daria Bloch

optometrysta

mgr Martyna Michulec

optometrysta

mgr Kołodziejczyk Jakub

optometrysta

mgr Olga Troszka

optometrysta

Ortoptyści

 

mgr Agata Kulczyńska

mgr Sandra Penter

mgr Paulina Bazgier